Nový Assassin’s Creed bude výrazně menší. Kdo je hlavní hrdina, kam se vydáme a kdy hra vyjde?

Původně mělo jít o datadisk, který se nakonec rozrostl v samostatný titul.
Basim ze série Assassin’s Creed
Basim ze série Assassin’s Creed
Ubisoft

reklama

Prestižní agentura Bloomberg přišla se zajímavou zprávou pro fanoušky série Assassin's Creed. Ubisoft podle ní pracuje na menší hře z jejího světa s kódovým označením Rift. Měla by vyjít už koncem roku 2022 nebo nejpozději začátkem následujícího. Půjde údajně o návrat ke kořenům – větší důraz tedy má být kladen na plížení a sevřený příběh.

Podla tvrzení slavného herního insidera Jasona Schreiera šlo původně o datadisk pro Assassin’s Creed Valhalla, ale studio se rozhodlo, že je výsledek natolik zajímavý, že může posloužit pro zkrácení čekání na revoluční Assassin’s Creed Infinity – ten bude fungovat jako live service platforma, na níž budou vycházet další dobrodružství. 

Hlavním hrdinou příběhu, který se má odehrávat převážně před událostmi Valhally, má být Basim Ibn Ishaq známý právě z Valhally a taky mobilního Rebellionu. Jde o zástupce řádu Skrytých, který se vydává všude tam, kde je ho třeba. Tentokrát by takovým místem měl být podle informací Eurogameru Bagdád. Nemá se však jednat o obří mapu pokrytou aktivitami, jak jsou fanoušci zvyklí z aktuálních příspěvků v sérii.

Vyzobávačům úkolů z mapy chystá Ubisoft mytologicky zaměřené rozšíření pro Valhallu pojmenované Dawn of Ragnarok. Vyjde v březnu a mělo by nabídnout kolem 40 hodin obsahu.

Co říkáte na nový a sevřenější Assassin's Creed?  

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!