Nový gameplay Assassin’s Creed Valhalla ukázal, jak se plení osady a jak si budujete svoji vlastní

První záběry hraní potvrdily, že nás skutečně čeká rozšíření zážitku, který už známe z dílů Origins a Odyssey.
Assassin's Creed Valhalla v gameplay traileru
Assassin's Creed Valhalla v gameplay traileru
Ubisoft

reklama

Herní online prezentace Ubisoft Next představila všechny velké hry, kterých se v nadcházejících měsících dočkáme od tohoto světoznámého francouzského vydavatele. Patřil k němu i šestiminutový gameplay sestřih, který ukázal všechny zásadní prvky hratelnosti a potvrdil i datum vydání.

Prvním výrazným novým prvkem budou plenitelské nájezdy vikingů do anglického vnitrozemí. Jejich lodě po řekách dorazí k vesnici, kterou pak dobijí a vyrabují o cenné suroviny, které pak použijí pro rozvoj vlastní osady, což bude nový budovatelský prvek, připomínající třeba správu základem ve Falloutu nebo Skyrimu. Krátký pohled na taktickou mapu taky ukázal, jak budeme mít o svém dobívání přehled, včetně naznačení strategické možnosti budovat vojenské aliance.

Hra slibuje nejvíce druhů nepřátel v dějinách asasínské série, z nichž každý bude vyžadovat jiný přístup k boji - všechny zbraně, dokonce včetně štítů, pak půjde používat i obouruč a využít tak různá speciální komba. Vylepšeno má být taky plížení, včetně schopnosti splynout s davem tak jako v prvních dílech série a dostat se i za brány nepřátelských měst a osad.

Po skončení prezentace pak byla uvolněna i delší půlhodinová verze souvislého hraní s komentářem vývojářů, která skutečně v mnohém připomíná třetího Zaklínače, taky díky podobnosti krajiny a celkového seversky laděného zasazení.

Hra vychází 17. listopadu pro PC, PS4 a Xbox One s upgradem na next-gen konzole zdarma. Znamená to tedy, že se utká v přímém souboji se Cyberpunkem 2077, který vyjde jen o dva dny později.

Co říkáte na první oficiální gameplay?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama