Baldur´s Gate 3 vypadá jako nový král RPG. Sledujte epický trailer i záběry z hraní

Legendární série zamíří ve třetím díle trochu jiným směrem.
Baldur’s Gate 3
Baldur’s Gate 3
Larian Studios

Mezi fanoušky poctivých RPG je série Baldur´s Gate cosi jako svatý grál. Když byl poprvé oznámen třetí díl, byla to veliká událost, obzvlášť proto, že se ho chopil tým z Larian Studios, který je považován za duchovního nástupce kultovních Black Isle Studios.

Tvůrci teď vypustili skutečně spektakulární trailer, který svými produkčními kvalitami konkuruje i oslavovaným filmečkům ke hrám od Blizzardu. Dojde na destrukci města i dračí souboj v oblacích.

Nejvíce se však čekalo na první gameplay záběry. Ty ukazují, že hra bude více než původní hry připomínat právě vlajkovou loď Larian Studios – sérii Divinity. Zachován zůstal izometrický pohled, ale svět je více prostorový, včetně výrazných vertikálních prvků nebo dialogů, které se zcela přepnou do filmového stylu.

Hlavní změnou však projdou souboje, které už nebudou probíhat v reálném čase s možností je pauznout a rozdat příkazy hrdinům v družině. Budou pouze tahové s více přiznanými pravidly Dungeons & Dragons, tedy házení kostkou.

Během prezentace došlo k několika bizarním situacím, které způsobily četné bugy, takže vývojáři neukázali vše, co zamýšleli, přesto zaujme komplexnost světa i značná tuhost – tahle hra nebude procházka růžovou zahradou.

Co říkáte na první gameplay?

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama