Novinky z letošního BlizzConu: Představil se remake Diabla II a další postava z Diabla IV

BlizzCon 2021 přinesl tolik očekávané oznámení remaku Diabla II, ale taky novinky o Diablo IV nebo Ovetwatch 2.
Blizzcon 2021
Blizzcon 2021
Activision Blizzard

reklama

Zahajovací ceremoniál BlizzConu 2021 sice šlo z pandemických důvodů sledovat pouze on-line, ale taky proto měl příjemně svižné tempo. Celý ho sledovali jen hardcore fanoušci, proto jsme připravili stručný výtah toho nejpodstatnějšího v doprovodu oficiálních videí.

Diablo II: Resurrected

Nejoslavovanější díl Diabla skutečně dostane moderní 4K remake. Vyjde ještě letos pro PC a všechny konzole včetně Switche a obsahovat bude i datadisk Lord of Destruction. Vývojáři z Vicarious Visions (Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 a Crash Bandicoot N. Sane Trilogy) postavili nový engine tak, že zrcadlí ten původní, takže i během hry půjde přepínat mezi starou a novou grafikou. Potěší řada novinek i vylepšení, z nichž většina půjde vypnout pro milovníky maximálně autentického retro zážitku.

Diablo IV – nová postava Rogue

Čtvrtý díl populární RPG série představil novou postavu do rejstříku hrdinů, kterou bude třída Rogue z původního Diabla, která je obratná, skvělá s lukem a vlastnostmi se nachází někde mezi Warriorem a Sorcererem. Jedná se o čtvrtou představenou postavu, vývojáři slibují ještě jednu. Co už je však jisté, že hra mířící na PC a konzole nevyjde letos.

Blizzard Arcade Collection

Kolekce tří devadesátkových klasik Blizzardu nabízí The Lost Vikings, Rock N Roll Racing a Blackthorne. Navíc už je k dispozici pro PC a aktuální generaci konzolí včetně Switche. Na next-gen konzolích samozřejmě běží ve zpětné kompatibilitě.

Mezi vylepšení, která si můžete zapnout, patří možnost přetáčet hru dorazu a opravit svou předchozí chybu nebo ji libovolně ukládat (nejde to samozřejmě v průběhu závodů v RnR Racing). U bojovek Lost Vikings a Blackthorne je navíc k dispozici divácký mód s možností kdykoli do hry naskočit. Součástí je i digitální encyklopedie, rozhovory s tvůrci a spousta dalšího bonusového obsahu.

Overwatch 2

Autoři přiblížili nové mapy v New Yorku a Římě, kooperativní PvE scénáře známé jako Hero Missions, popsali větší důraz na příběhovou stránku nebo představili dynamické počasí s různými bouřemi a jakým způsobem to ovlivní hratelnost. Časem se dozvíme mnohem více, hra totiž vyjde až příští rok.

Poslední datadisk pro World of Warcraft: Shadowlands

Shadowlands dostanou nové dungeony, raidy, PvP i příběh v datadisku Chains of Domination. Doplňme, že se dočkali taky hráči World of Warcraft Classic. Rozšíří ho staronová expanze The Burning Crusade, která původně vyšla v roce 2007, hráči si však budou moci zvolit, zda zůstanou ve vanilla verzi nebo vstoupí do nové éry.

Která z představených novinek vás zaujala nejvíc?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama