Bude Zaklínač 4? Odpověď tvůrců série vám udělá velkou radost

Tak vrátí se ten Geralt, nebo ne?
Zaklínač
Zaklínač
CD Projekt RED / fanart

reklama

Všichni víme, že polské studio CD Projekt RED momentálně soustředí všechny síly k akčnímu sci-fi RPG Cyberpunk 2077, které se poprvé představilo na letošní přehlídce E3. Sérii Zaklínač, kterou se proslavilo, rázným způsobem uzavřelo a až doteď popíralo, že by pracovalo na jakémkoli pokračování.

Letos sice uvidíme Geralta coby jednu z postav akční mlátičky Soulcalibur VI a živo je také kolem samostatné karetní zaklínačské hry Gwent. Jenže fanoušci by chtěli víc – návrat celé ságy.

Úsměv na jejich tváři tak musí vyvolat aktuální slova prezidenta studia Adama Kicińskiho: „První tři Zaklínači jsou trilogií, takže nemůžeme jednoduše oznámit Zaklínače 4. To ale samozřejmě neznamená, že opouštíme tento svět, na němž jsme pracovali více jak dvanáct let. Jde o jednu ze dvou značek, na níž chceme budovat naší společnost. V tuto chvíli vám ale nemohu říci více.“

Jeho slova jde interpretovat mnoha způsoby. Druhou značkou jistě bude Cyberpunk, který se také dočká pokračování. S jistotou také můžeme říct, že hlavním hrdinou při návratu už nebude Geralt, ale jiný zaklínač či zaklínačka. A je vysoce pravděpodobné, že nějaký malý tým už jistě něco chystá.

Těšíte se, nebo vás víc zajímá cyberpunková budoucnost?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama