Nová hororová hra z Černobylu se odehrává v mrazivě realistických lokacích

Hráče čeká cesta do uzavřené radioaktivní zóny, která vznikla 3D skenováním skutečných reálií.
Chernobylite
Chernobylite
The Farm 51

reklama

Akční survival hororová hra Chernobylite vyjde konečně letos v červenci na PC (Steam, GoG) a taky na konzole PlayStation 4 a Xbox One s možností hrát v režimu zpětné kompatibility. Ještě letos pak vývojáři z polského studia The Farm 51 slibují vylepšenou verzi pro stávající generaci konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Vše oznámil nový trailer obsahující mnoho gameplay záběrů s novými prvky hratelnosti. Některé už si mohli osahat hráči na PC, jelikož Chernobylite je rok a půl dostupný v early access verzi. Hra si zakládá na přesném zachycení reálií pomocí 3D skenování, které pomáhala financovat úspěšná kampaň na Kickstarteru.

Hlavním hrdinou je bývalý zaměstnanec jaderné elektrárny, který se po třiceti letech od tragického výbuchu vydává pátrat do Zóny po osudu své tehdejší ztracené přítelkyně. Bude zde konfrontován se spoustou abnormálních jevů a hrozeb, ale i s děsivou minulostí celého místa.

Hlavním prvkem hratelnosti má být drsný boj o přežití a nelineární vyprávění, kdy některé volby zásadně pozmění vyústění příběhu. Všechny postavy ve hře navíc můžou zemřít a každý úkol skončit neúspěchem, aniž by to hráče nutilo misi opakovat.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!