Češi míří do Age of Empires! V oficiálním přídavku budeme hrát za husity v čele s Janem Žižkou

Populární středověká strategie si konečně vzpomněla na Království české.
Age of Empires II: Definitive Edition dostanou oficiální přídavek, v němž půjde hrát za husity
Age of Empires II: Definitive Edition dostanou oficiální přídavek, v němž půjde hrát za husity
Microsoft

reklama

Populární strategie Age of Emires II: Definitive Edition dostane nové oficiální rozšíření s názvem Dawn of the Dukes, které se soustředí na dva nové národy, Čechy a Poláky. Vyjde už v srpnu a k předobjednávkám na Age of Empires IV bude zdarma.

Dostaneme trojici nových kampaní. Oba nové národy budou disponovat unikátními technologiemi a jednotkami. Češi se dočkají bojového vozu, z nichž husité stavěli svou unikátní vozovou hradbu. Samotní tvůrci přídavku ho popisují trochu nadneseně jako předchůdce moderního tanku. Další českou specialitou bude houfnice, tedy husitské pohyblivé polní dělo.

Přídavek k Age of Empires 2: Definitive Edition přinese mimojiné hratelný národ Čechů
Autor: Microsoft Přídavek k Age of Empires 2: Definitive Edition přinese mimojiné hratelný národ Čechů

Česká kampaň se bude točit kolem vojevůdce Jana Žižky, kterého můžeme jako jednotku vidět na zimním snímku ze hry, stojícího před vozovou hradbou. Nakolik půjde o přesné zpracování husitských válek, včetně založení Tábora či zpěvu proslulého „Ktož jsú boží bojovníci“, zatím není jasné. Z tiskové zprávy však víme, že Žižka z obyčejných sedláků vytvoří elitní a oddanou armádu.

Náhled českých budov a jednotek v novém přídavku k Age of Empires II: Definitive Edition
Autor: Microsoft Náhled českých budov a jednotek v novém přídavku k Age of Empires II: Definitive Edition

Snad se dočkáme i českých hlášek jednotek včetně: „Bijte papežence, nikoho neživte!“ Z obrázku je patrný český styl architektury budov, včetně variace na slavný hrad Karlštejn.

Poláci dostanou jednotu Obuch a pěšáka s válečným kladivem. Jejich kampani bude velet Hedvika z Anjou, což byla polská královna v letech 1384 až 1399, jež si za úkol vytyčila sjednocení Polska a Litvy.

Česká kampaň v Age of Empires II: Definitive Edition
Autor: Microsoft Česká kampaň v Age of Empires II: Definitive Edition

Třetí kampaň je věnována litevských bratrům a velkoknížatům Kęstutisovi a Algirdasovi, kteří sice nebudou velet unikátnímu národu, ale jejich kampaň nabídne zajímavý boj proti křižákům i potomkům Čingischána.

Těšíte se?

reklama

reklama