V české hře Hadr musíte uklidit 13 místností, abyste odhalili kouzelnický příběh

Pokud se občas cítíte jako hadr, našli jste právě hru svého srdce.
Česká hra Hadr
Česká hra Hadr
Dominik Konečný

reklama

Jde o jednu z nejzajímavějších her, které vznikly poslední dobou v Česku. Jmenuje se Hadr a skutečně v ní budete ovládat poletující kus látky, který se obvykle používá při úklidu. Úkolem hráče bude chytrým způsobem „uklidit“ celkem 13 jedinečných místností a tím odhalit střípek příběhu o kouzelníkovi, jeho věrném příteli králíkovi a nepředvídatelnosti kouzelnického triku.

Cokoli hadrem zakryjete, to zmizí. Hráč přitom neovládá ani tak samotný hadr, jako spíše směr a sílu větru. Často přitom musí jedním hadrem osvobodit jiný hadr. Objeví se třeba v klubu, kde musí umlčet hudbu, nebo v garáži, kde je cílem zase otevřít vrata...

Logická hra, která se dá dokončit zhruba za dvě hodiny, oplývá kouzelně minimalistickou grafikou, dynamickou hudbou i zvukovými efekty, které společně vytvářejí uhrančivou atmosféru, připomínající třeba na nezávislý hit Kentucky Route Zero. 

Jde o dílo tvůrčího kolektivu Ateliér Duchů a Dominika Konečného z ateliéru herních médií brněnské Vysokého učení technického. K dispozici bude od úterý 6. října na Steamu, kde si lze už teď vyzkoušet zdarma demoverzi. Doporučujeme hrát s herním ovladačem.

Zaujal vás Hadr? 

reklama

reklama