Cheateři vyhrožují Blizzardu krutou odvetou! Co je tak rozpálilo?

Jak tohle asi dopadne...
cita
cita

reklama

Jen málokdo je v potírání podvodníků tak aktivní jako Blizzard. Ten je zároveň známý tím, že mu nevadí dávat podvádějícím hráčům ty nejpřísnější tresty. Nedávno tak Blizzard rozjel další vlnu banů a tentokrát si posvítil na cheatery ve své nové akční pecce Overwatch.

První vlnu banů v téhle hře rozjel Blizzard už v červnu záhy po vydání hry. V „druhém kole“ se zaměřil na podvodníky používající tzv. „triggerboty“, kteří za hráče střílí pokaždé, když jejich zaměřovač zaměří protivníka a tzv. „aimboty“, kteří hráčům pomáhají s přesností střelby.

To se evidentně cheaterů dotklo, neboť, jak poznamenal jeden z uživatelů diskusního fóra Reddit, reakce na „cheaterských“ diskusních fórech byly často nevybíravé. Podvodníci totiž neváhali Blizzardu vyhrožovat. Jejich reakce byly ve stylu „myslel jsem, že po nedávném kole banování to už bude v pohodě“ nebo „Blizzarde ty fakt chceš trestat hráče, kteří si tvou hru koupili za peníze?“ až po ostřejší „Blizzarde pocítíš můj hněv“ nebo „Blizzarde, jdi do p***“.

Z pohledu běžného hráče však lze aktivitě Blizzardu jen tleskat. Ostatně jejich přístup k cheaterům je dlouhodobě známý. „Jestliže hráče nachytáme při podvádění, ať už používá hacky, boty nebo nějaký cizí software, který mu poskytuje výhodu, tenhle hráč dostane trvalý zákaz hrát naši hru. Tečka.“ uvedl k podvodům zástupce Blizzardu na diskusním fóru Battle.net.

Hrajete Overwatch? Setkali jste se někdy ve hře s podvodníkem? Schvalujete drsný postup Blizzardu? Dejte nám vědět v komentářích!

Stanislav Mikeš
eSuba.eu

reklama

reklama