Cyberpunk 2077 a mikrotransakce? Nakonec budou jen v multiplayeru

Odkladu hry už se podle nich nemusíme obávat stejně jako jejího zdražení.
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
CD Projekt RED / koláž

reklama

Konečně je jasno. Vývojáři z CD Projektu RED potvrdili, že Cyberpunk 2077 bude obsahovat mikrotransakce, ale pouze ve své multiplayerové části, která nebude součástí hry v době jejího vydání. Šéf společnosti Adam Kiciński zároveň vysvětlil, jakou budou mít podobu.

Podle něho je cílem návrhu mikrotransakcí, aby hráči své peníze utratili rádi, protože budou vědět, že nakoupené věci mají nějakou hodnotu. „Nikdy jsme se k našim fanouškům nechovali agresivně. Jednáme s nimi fér a přátelsky,“ vysvětlil Kiciński. „Ve hře se objeví skvělé věci ke koupi. Když hráči utratí své peníze, nebudou naštvaní, ale udělá jim to radost. To je náš cíl,“ zdůraznil.

Cyberpunk 2077 taky po svém vydání nabídne next gen update pro všechny vlastníky hry zdarma. Obávat se nemusí ani hráči, kteří si ji chtějí koupit později rovnou na PS5 nebo Xbox Series X/S. „Cenu budeme držet na stejné výši,“ slíbil Kiciński.

Potvrdil také, že kromě multiplayerové verze se hráči dočkají i bohatého dodatečného obsahu v podobném principu, jako tomu bylo v případě Zaklínače 3. Drobné přídavky by měly být zdarma nebo za malé poplatky, ale dorazí taky minimálně dvě velká příběhová rozšíření v rozsahu desítek hodin, která se budou kupovat samostatně.

Dodejme, že před pár dny CD Projekt RED oznámil remaster Zaklínače 3 pro nové konzole, ale i PC. Hráči, kteří už hru či její přídavky vlastní, ho dostanou zdarma formou dodatečného stažení.

Co říkáte na mikrotransakce v Cyberpunku 2077?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama