Vývojáři Cyberpunku 2077 porušili svůj slib a zavedli povinné přesčasy

Slibem nezarmoutíš. V případě dokončení Cyberpunku 2077 však dostala přednost spokojenost hráčů před zdravím zaměstnanců.
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

reklama

Polské studio CD Projekt RED se ocitlo v nezáviděníhodné situaci, jelikož nestíhá dokončit už dvakrát odloženou hru Cyberpunk 2077. Proto porušilo svůj slib, že nebude zaměstnance nutit do přesčasů. Ředitel studia Adam Badowski rozeslal všem zaměstnancům mail, že do odvolání budou pracovat také jeden den víkendu.

„Vím, že je to v rozporu s tím, co jsme o přesčasech řekli v minulosti. Je to také v rozporu s mým osobním přesvědčením, že přesčas není řešení problému. Ke zvládnutí situace jsme už ale využili všechny ostatní možnosti,“ vysvětlil Badowski v interní zprávě zaměstnancům, jak zjistil magazín Bloomberg.

V minulosti vedení CD Projektu opakovaně ujišťovalo novináře i fanoušky, že práce na přesčas nebude pro všechny zaměstnance povinná a bude se týkat jen skutečně mimořádných situací. Dle Bloombergu však někteří zaměstnanci pracují o nocích a víkendech už více než rok.

Aktuální crunch ve vývoji Cyberpunku 2077, jak se mimořádnému pracovnímu zápřahu v herním odvětví říká, slouží k vychytávání nedodělků a bugů ve hře, takže je jasné, že neskončí s jejím vydáním, které je plánováno na 19. listopad. Studio se navíc snaží co nejdříve přijít s vylepšením hry na nové konzole, které bylo pozdrženo na příští rok.

Zjištění už vyvolalo řadu reakcí a otázek, mezi kterými se objevuje i možnost, že by hra byla opět odložena. CD Projekt RED se zatím oficiálně navyjádřil.

Jak celou situaci vnímáte?

reklama

reklama