Cyberpunk 2077 byl stažen z prodeje na PlayStationu. Zároveň se vrací peníze

Nejočekávanější hra letošního roku narazila na další velké potíže.
Cyberpunk 2077 byl stažen z PS Store
Cyberpunk 2077 byl stažen z PS Store
CD Projekt RED

reklama

Studio CD Projekt Red si s vydáním Cyberpunku 2077 vážně vůbec nic neulehčilo. Vývojáři stojící za takovými peckami jako je herní trilogie Witcher, podle všeho dobře věděli, že jejich nová hra neběží na starých konzolích PS4 a Xbox One tak dobře, jak původně slibovali. Vzhledem k několika předchozím odkladům ale nechtěli znova nic posouvat, a tak raději udělali vše proto, aby se žádné konzolové verze nedostali ven před zahájením prodeje, a nikdo tak nemohl běžné konzumenty varovat. Tím významně ublížili nejen své reputaci miláčka herních fandů, ale i obchodním partnerstvím s ostatními distributory jako jsou Sony či Microsoft.

Když totiž CD Projekt před pár dny vydalo omluvný dopis, ve kterém hráčům slíbil vrácení peněz, zapomněl vše nejdřív probrat právě s výše zmíněnými distributory – zatímco se tak Microsoft ještě zvládl jakž takž přizpůsobit, Sony se zaleklo záplavy žádostí o vracení peněz a od celé věci se tak snažilo distancovat. Jenže jakmile se začala kritika přesouvat od CDPR k Sony, rozhodli se kravaťáci, že si raději zachrání vlastní krky, a nejenže spustili refundy, ale rovněž Cyberpunk zcela odstranili ze svého PS Store. Když tak nyní na svém PlayStationu 4 nebo PlayStationu 5 navštívíte obchod, Cyberpunk už mezi nabízenými hrami nenajdete.

Jedná se o další tvrdou ránu pro CDPR, které nyní hasí jednu PR pohromu za druhou. Nově například na hru útočí hráči z některých LGBTQ komunit, na což už stačilo reagovat několik LGBTQ organizací, které jim nyní radí, aby pěníze z refundů použili k přispění na jejich charitativní činnost. Nejočekávanější hra letošního roku tak pořád ještě nemá to nejhorší za sebou.

Vtipné bugy v Cyberpunk 2077 1

FOTO: Hráče baví vizuální bugy ve hře Cyberpunk 2077! Postavy v ní trpí poruchami erekce!

Daniel Vávra sdílel své pocity ze Cyberpunku 2077

Daniel Vávra se rozepsal o tom, jak se mu líbí Cyberpunk 2077

reklama

reklama