Daniel Vávra se rozepsal o tom, jak se mu líbí Cyberpunk 2077

Videoherní hit samozřejmě neunikl pozornosti nejznámějšího českého vývojáře.
Daniel Vávra sdílel své pocity ze Cyberpunku 2077
Daniel Vávra sdílel své pocity ze Cyberpunku 2077
CD Projekt RED / Warhorse Studios

reklama

Těžko hledat výraznější osobnost české vývojářské scény – ať už svou úspěšnou minulostí, tak často dost kontroverzními výroky a názory. K nim se však nepřidá Vávrův pohled na Cyberpunk 2077, který od vydání rozděluje herní scénu, jelikož vyšel v dost neuspokojivém technickém stavu, hlavně na dosluhující generaci konzolí.

Vávra už hru dohrál a prohlásil ji mistrovským dílem. V sérii tweetů pak svou úvahu rozvedl a dotkl se i mnoha diskutovaných stránek hry. „Dokončil jsem Cyberpunk a až na pomalý start je to masterpiece. Příběh, jehož autory je Adam Blacha a Tomasz Marchewka, je sakra úžasný a vizuál neuvěřitelný. Gratulace celému týmu CD Projekt RED. Pro mě nejlepší hra za poslední dva roky,“ napsal. 

Přestože byl ke hře původně skeptický a nečekal, že se polskému týmu povede zopakovat triumf Zaklínače 3, výsledek ho nadchnul. „Kromě mnoha jiných věcí má hra nejlépe napsané milostné/sexuální scény a vztahy, kromě Terezy z Kingdom Come: Deliverance samozřejmě :). Dopisování s Panam bylo jak v reálném životě. Skoro jsem se do ní zamiloval, a do té scény v tanku. 

Vyjádřil se taky k technickému stavu hry, kvůli kterému už CD Projekt RED vydal oficiální omluvu a nabídl hráčům na konzolích možnost hru vrátit. „Všechna velká RPG s otevřeným světem jsou zabugovaná. Protože jsou tak komplexní, je nemožné je testovat bez toho, aby miliony lidí vyzkoušely všechny šílené kombinace, které jsou ve hře možné. Cyberpunk 2077 byl vydaný na devíti platformách současně, což všechno ještě ztížilo.

Souhlasíte s Danielem Vávrou?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!