PlayStation 5 dostal novou funkci nápovědy. Poprvé ji ukáže fantasy hra Demon’s Souls

Doufejme, že podobnou péči dostanou i další hry.
Demon’s Souls
Demon’s Souls
Sony Interactive Entertainment / Bluepoint Games

reklama

Remaster proslulého akčního RPG Demon’s Souls pro PlayStation 5 využije naplno jednu z vychytávek nové konzole, která se jmenuje Game Help a bude k dispozici všem předplatitelům PlayStation Plus.

Jde o oficiální nápovědu hry, kterou si hráč vyvolá přímo během hraní a vyhne se tak vyhledávání neoficiálních rad pomocí Googlu či na YouTube. Bude mít zaručené, že se vyhne spoilerům a dostane tip pouze k jasně danému problému, kterému ve hře čelí.

Právě Demon’s Souls bude obsahovat přes 180 takových nápověd video i textovou formou, ať už se jedná o záseky ve hře nebo tipy, jak dosáhnout maximálního množství trofejí a bonusů. Vývojáři z Bluepoint Games totiž zdůraznili, že hra bude stejně obtížná jako originál a nebude nabízet žádná ulehčení – její zdolání bude skutečnou výzvou.

Jak bude Game Help fungovat, ukázala oficiální prezentace uživatelského prostředí na hře Sackboy: A Big Adventure. Integrování funkce však nebude automatické a bude záležet na vývojářích dané hry, kolik nápověd a v jaké formě pro hru připraví. Jistě ji však dostanou exkluzivity, obzvlášť ty velké.

Budete využívat Game Help?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama