Děsivá sada na VR zabije hráče v momentě, kdy zemře ve hře

Unikátní příslušenství pro hardcore hráče je na světě. Ale je vlastně něco takového vůbec legální?
VR headset – GAME OVER!
VR headset – GAME OVER!
iStock

reklama

Zní to jako námět pro nějaký znepokojivý sci-fi horor – když umřete ve hře, umřete i ve skutečnosti. Přesně takový je chystaný nový VR headset od designéra Palmera Luckeyho, zakladatele proslulé VR společnosti Oculus.

Tvůrce se při jeho návrhu inspiroval zařízením zvaným NerveGear z fikčního světa anime série Sword Art Online. „Představa navázat skutečný život na život virtuálního avatara mě vždycky fascinovala. Okamžitě tím zvýšite zaujetí hráče na maximální úroveň a donutíte tím lidi zásadně změnit způsob, jakým interagují s virtuálním světem a ostatními hráči v něm,“ napsal Luckey na svůj blog.

Vylepšování audiovizuální stránky her sice může vzbudit lepší zdání reality, ale pouze vědomí toho, že hráčovy činy budou mít opravdu zásadní následky, dává hře skutečně reálný pocit, míní Luckey. „Dobrou zprávou je, že už jsem v polovině výroby skutečného NerveGearu. Tou špatnou, že jsem zatím vymyslel pouze tu část, která zabíjí,“ naznačil.

Zamýšlený headset je vybaven třemi explozivními mechanismy, které odpálí projektily mířící přímo doprostřed hráčovy lebky. Spouštěl by se blikající červenou ve vestavěných brýlích nebo prostě v moment, kdy by se na nich objevila obrazovka Game Over. Počítá navíc s mechanismem, který by zabránil hráči si helmu sundat v libovolný moment – taková snaha by vedla k automatickému odpálení projektilů. No, nezní to skvěle?

Zdroj: GameRant

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!