FIFA 22 vyhodila Maradonu. Komu ve hře vadil?

Argentinská fotbalová ikona zmizí z nejpopulárnější fotbalové hry.
Diego Maradona
Diego Maradona
EA Sports

reklama

Možná nejlepší fotbalista všech dob, každopádně jeden z nejvýraznějších a nejkontroverznějších. Diego Maradona teď bohužel bude k nelibosti fanoušků odstraněn ze hry FIFA 22. Důvodem je právní spor, kterému čelí vydavatel hry, společnost Electronic Arts (EA).

„Z právních důvodů musíme odstranit Diega Maradonu z balíčků FIFA Ultimate Team, Ultimate Draftu a z týmu Aid World XI... Sdílíme zklamání fanoušků a doufáme, že někdy v budoucnu vrátíme jednu z největších fotbalových ikon do hry, píše se v oficiálním prohlášení.

Zástupci EA podepsali smlouvu o použití Maradony ve hře s jeho bývalým manažerem Stefano Cecim, jenže postupem času se ukázalo, že majitelem práv je ve skutečnosti Matías Morla, který se stal výhradním držitelem značky Maradona v srpnu 2020 a začal si žádat finanční kompenzaci nebo odstranění fotbalisty ze hry.

Různé podoby Maradony ve hře FIFA 22
Autor: EA Sports Různé podoby Maradony ve hře FIFA 22

Situace se však stala ještě komplikovanější. Morlově společnosti Sattvica bylo zastaveno nakládání se značkou Maradona v březnu 2021, když ho zažalovaly dvě Maradonovy dcery. Spor se táhne dodnes a právní zástupci EA budou muset počkat, kdo z něj vyjde vítězně, aby mohli případně podepsat smlouvu novou a neriskovali hned několik soudních sporů.

Maradona zemřel v listopadu 2020 ve věku 60 let. Ve hře byl zastoupen jako FUT Icon ve čtyřech podobách a schopnostech, které reprezentovaly různé fáze jeho hvězdné kariéry.

Bude vám virtuální Maradona chybět? 

Zdroj: VGC

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!