Dočká se herní Vetřelec druhého dílu? Tohle by mohly být první náznaky

Vědí novináři něco víc?
Alien: Isolation
Alien: Isolation
Sega

reklama

Když vývojáři ze studia Creative Assembly – do té doby proslulí díky strategické sérii Total War – oznámili, že chystají hru na motivy světoznámého Vetřelce, nebylo nutné chodit pro skeptické úvahy daleko. Nakonec se jejich Alien: Isolation ale nadmíru povedl a je pochopitelné, že se hráči dožadují pokračování.

Nedávno o něm mluvili redaktoři Oficiálního PlayStation magazínu a užuž to vypadalo, že pro nás budou mít vývojáři nečekané oznámení. Bohužel ale musíme všechnu naději umlčet a odkázat vás na informace Eurogameru. Ten totiž tvrdí, že Alien: Isolation 2 rozhodně není v plánu.

Informace OPM byly mylné, a i přes to, že Creative Assembly na „něčem“ pracují, není to Vetřelec. Co je ještě důležitější – většina z lidí, kteří na původní hře pracovali, už v týmu nejsou a bez kontinuity by se do přípravy pokračování nepustili ani zkušenější a větší týmy. Proč tomu tak je? Protože i přes kvality hry nešlo o prodejní úspěch a vydavatel hry – společnost Sega – ji hodnotí jako neúspěšnou. Dva miliony prodaných kusů zkrátka díru do světa neudělá, a tak budeme muset čekat… Kdo ví, jak dlouho…

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama