Dočkáme se někdy čtvrté Mafie? Ve studiu Hangar 13 došlo k propouštění a budoucnost je nejistá

Skončí Mafia v propadlišti dějin?
Ohrozí propouštění v Hangar 13 budoucnost série Mafia 4? 1
Ohrozí propouštění v Hangar 13 budoucnost série Mafia 4? 1
Hangar 13/2K Games

reklama

Bez ohledu na to, jak se vám líbila, či nelíbila Mafia 3, pokaždé tady existovala šance, že se čtvrtým dílem téhle dnes již kultovní záležitosti bude zase všechno dobré. Bohužel, nyní to vypadá, že Mafia 4 je v nedohlednu a projekt je pravděpodobně v ohrožení.

Ještě loni ale šlo všechno podle plánu – studio Hangar 13 nabíralo posily na nový projekt, kterým měla být 3rd person akce a nikdo příliš nepochyboval o tom, že jde o další pokračování mafiánské/gangsterské záležitosti, která před spoustu let pomohla zviditelnit českou herně-vývojářskou školu. V tuto chvíli ale proudí z Hangar 13 zcela opačné informace a tým se dočkal razantního zeštíhlení.

Někteří bývalí zaměstnanci prohlašují, že pracovali na tzv. inkubátorových projektech, tedy prototypech a konceptech něčeho, co se může v budoucnu přetavit v plnohodnotnou hru. O Mafii tedy ani zmínka, a to – logicky – platí také pro zástupce 2K či Hangar 13, kteří tvrdí, že propouštění nebude mít vliv na budoucí projekty.

Věřit, nevěřit? V tuto chvíli je těžké určit, zda jde skutečně jen o redukci zaměstnanců na potřebnou úroveň, anebo je v tom něco víc. V rozporu stále stojí zmiňované nabírání nových lidí, které proběhlo relativně nedávno, tudíž se přikláníme spíše k té horší variantě a umíme si představit, že například nemusel projít schválením koncept nebo některé stěžejní prvky, s nimiž měla nová Mafia operovat.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!