Doom představil vlastní pekelnou vodku. Neuvěříte, co v ní je!

Krvavý masakr spláchne jen dobře vychlazená ohnivá voda.
Doom Bone Vodka
Doom Bone Vodka
Bethesda Softworks

Legendární střílečka Doom má svoji vlastní oficiální vodku s názvem Doom Bone Vodka. Jak už je z názvu patrné, nejde jen tak o ledajakou vodku, její součástí jsou totiž hovězí kosti, které dodávají alkoholu doslova živočišně krvavou příchuť, jaká by jistě zachutnala legendárnímu Doom Slayerovi známému z aktuálního Doom rebootu.

Vodku vyrábí ve spolupráci s Bethesdou anglická palírna Rebel Distillers speciální metodou. Nejdříve si nechají od řeznictví The Ginger Pig vypreparovat morek z hovězích kostí, které byly opečeny a vyuzeny. Morek je pak macerován v čistém obilném alkoholu. Vše je pak destilováno vakuovou metodou při nízkých teplotách, výsledkem čehož je suchá a zemitá chuť při prvním kontaktu s chuťovými pohárky, která pak na jazyku dostane máslový ocas s delikátním glutamovým odstínem páté chuti, známé jako umami.

Nápoj vychází při příležitosti listopadového vydání nového dílu Doom Eternal. "Hra nám dala novou unikátní perspektivu na výrobu alkoholu. Doom Eternal je světem plným plamenů a démonu, který vás ugriluje svou akcí  podobně jako tahle speciální vodka," vysvětlil spoluzakladatel palírny Matt McGivern.

Bethesda si speciální vodkou chce napravit pošramocenou pověst, kterou si získal její Nuka Dark Rum při příležitosti vydání Falloutu 76. Kromě nekvalitní plastové láhve si tehdy rum vysloužil kritiku ze nevýraznou kokosově-karamelovou chuť, jež po vypití zanechává plastový pocit na jazyku.

Doom Bone Vodka půjde objednat v omezeném množství v ceně zhruba 1300 Kč za 750 ml láhev a k doručení bude na celém území EU, tedy i v Česku.

Pořídili byste si speciální masokostní vodku v duchu Dooma? 

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama