V Minecraftu teď můžete postavit počítač a hrát na něm Doom

Komu by nestačilo, že je ponořený ve virtuálním kostičkovém světě, může si v něm postavit počítač a hrát hry uvnitř hry.
Doom v Minecraftu
Doom v Minecraftu
Mojang Studios / koláž

reklama

Nejde o zdaleka první takový případ. Stačí vzpomenout třeba nedávno na Uncharted 4, ve kterém jsme si mohli zahrát hopsačku Crash Bandicoot – ve hře se ujal ovladače PlayStationu 1 sám Nathan Drake, aby zkusil ve skóre porazit svou lásku Elenu. Jenže populární Minecraft jde daleko dál. Můžete si v něm postavit vlastní počítač, nainstalovat na něj Windows 95 nebo XP a spustit hry včetně legendárního Dooma.

Vše umožňuje nová VM Computers modifikace. Pomocí ní si můžete v Minecraftu objednat díly na stavbu počítače, a to přímo ze satelitu, který celý svět obíhá. Pak už stačí nové funkční kostičky správně umístit a může začít instalace softwaru.

Mód totiž používá open-source virtualizační program VirtualBox, takže na vaše virtuální PC můžete naistalovat jakýkoli operační systém a v něm si pak třeba čmárat v malování, projíždět internet či sociální sítě anebo hrát hry (stručný návod ve videu níže). 

Lidem už se podařilo na virtuálním minecraftovém počítači spustit třeba Doom, a dokonce hrát Minecraft na PC uvnitř Minecraftu. Samozřejmě za podmínky, že to utáhne váš skutečný stroj, protože virtuální Doom umí zatopit i celkem silnému počítači.

Co byste spustili jako první na svém kostičkovém PC?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!