Fantasy hry budou plné nahatých válečníků! Organizace na ochranu zvířat bojují proti kožešinám!

Přetekla řeka blbosti, nebo má tenhle apel co do sebe?
PETA nechce kožešiny ve hrách
PETA nechce kožešiny ve hrách
Universal pictures

reklama

Organizace PETA je největším spolkem na ochranu práv zvířat na světě. Pravidelně komentuje dění ve světě a apeluje na nejrůznější kosmetické i zemědělské subjekty, aby dodržovaly etické postupy vůči zvířatům. Do svého okruhu PETA nicméně zahrnuje i virtuální světy her a v nejnovější kauze žádá zástupce Games Workshop, aby odstranili kožešiny z her série Warhammer.

Do rukou šéfa Games Workshop se dostal dopis, ve kterém PETA uvádí, že i přes skutečnost, že jde o smyšlené postavy a světy obecně, nevysílá zahalování do kožešin z mrtvých zvířat dobrý signál vůči společnosti. Takové nakládání prý působí návodně a v podstatě legitimizuje to, proti čemu PETA bojuje.

PETA dále zdůrazňuje, že takové chování není v roce 2017 přípustné a zcela určitě by neprošlo ani v roce 40 000, ve kterém se odehrávají sci-fi spin-offy série Warhammer a na které PETA míří. Do hledáčku si totiž vzali například legii mariňáků Space Wolves, kteří svá brnění pokrývají kožešinami vlků. Nejhorší podle PETA je to, že kožešiny neslouží k ničemu jinému, nežli vizuálnímu efektu a tím postrádá celá záležitost logiku.

reklama

reklama