Far Cry 5 je pod palbou ochránců zvířat. Co se jim na hře nelíbí?

Ve hře se prý neeticky zabíjejí zvířata... a masakrování lidí jim nevadí?
Ochránci zvířat kritizují hru Far Cry 5
Ochránci zvířat kritizují hru Far Cry 5
Ubisoft

reklama

Německá odnož známé světové organizaci na ochranu zvířat PETA kritizuje populární videohru Far Cry 5. Oslavuje prý násilí na zvířatech a dokonce k němu hráče vybízí.

"V předchozím díle hry bylo možné zabíjet ryby výbušninou, ve Far Cry 5 mohou hráči chytat různé druhy ryb a získávají za to odlišné bodové hodnocení," uvádí PETA. Organizaci vadí, že se zabíjení zvířat ukazuje ve hře jako předmět soutěžení, který není omezený žádnými pravidly. Vyzývá firmu Ubisoft, aby neuváděla hry, které "glorifikují a banalizují chytání a zabíjení ryb nebo jiných zvířat".

Na kritiku Ubisoft reagoval vlastním prohlášením, v kterém tvrdí, že si hráči mohou vybrat, čemu se ve hře budou věnovat. "My v Ubisoftu máme obrovský respekt ke všemu živému. Také proto hra nabízí alternativu k rybaření, lovení, házení dynamitu nebo mlácení lopatou."

Citíte v reakci Ubisoftu nemalou špetku ironie? Těžko si totiž představit, že by někdo hrál Far Cry 5 jako simulátor malebných procházek krajinou Montany. Moc dlouho by totiž asi nepřežil, co?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!