FIFA nabídne nové české týmy a jeden se dočká speciální péče. Kdy bude celá liga?

Nejpopulárnější fotbalová hra opět dostává českou příchuť.
FIFA 19 nabídne i možnost zahrát si za pražskou Slavii
FIFA 19 nabídne i možnost zahrát si za pražskou Slavii
SK Slavia Praha / EA Sports

reklama

V minulém ročníku videohry FIFA jsme se po dlouhé době dočkali českého klubu, konkrétně pražské Sparty. FIFA 19 však hlásí další přírůstky. Budeme si totiž moci užít také derby pražských S, ke Spartě totiž přibude taky Slavia, Plzeň a Jablonec.

Největší péči vývojáři věnují Viktorii Plzeň. Ta má totiž jistou účast v Lize mistrů, kterou chtějí v EA Sports dotáhnout do nejmenších detailů, proto s klubem řeší vlastnosti i vzhled jednotlivých hráčů. To znamená, že by vybraní hráči Viktorky neměli mít generické tváře, ale své vlastní obličeje, a také by měli být namluveni od speciální komentátorské dvojice pro Ligu mistrů – Dereka Rae a Lee Dixona. Zda došlo i na precizní 3D skenování tváří, však klub neprozradil.

Větší výskyt českých klubů souvisí právě s Ligou mistrů a Evropskou ligou, k nimž FIFA získala po dlouhých letech licenci. Proto se ve hře má objevit i čtvrtý zástupce nejvyšší ligy FK Jablonec, který však svou přítomnost ve hře oficiálně nepotvrdil.

Vrátí se do hry také celá česká liga, jak tomu bylo naposledy v ročníku 2012? Vedení Fortuna ligy o to má rozhodně zájem. „Výroba jednotlivé ligy do hry něco stojí. Už to není tak, že by nám společnost EA Sports za licenci platila. Věřím, že bychom se mohli v příštích letech domluvit. Být ve FIFA je pro nás z marketingového hlediska velmi zajímavé, protože cílíme na mladé fanoušky,“ vysvětlil v rozhovoru pro Seznam marketingový ředitel Ligové fotbalové asociace Daniel Hajný.

Chtěli byste si zahrát plnohodnotnou českou ligu, nebo byste stejně raději hráli za váš oblíbený zahraniční klub?

reklama

reklama