FIFA 20 je hrozivě rozbitá! Co všechno v ní nefunguje a jak je možné, že takhle vyšla?

Neslavný start letošního ročníku populární fotbalové série.
FIFA 20 se potýká s kritikou. Je plná chyb a nedodělků
FIFA 20 se potýká s kritikou. Je plná chyb a nedodělků
EA Sports / koláž

reklama

FIFA 20 je pod palbou kritiky. Vyšla ve velice neuspokojivém stavu a některé režimy jsou takřka nehratelné. S největšími problémy se potýká populární mód kariéry a řešení je v nedohlednu. Sepsali jsme největší průšvihy, které hru trápily či stále trápí.

Soupisky a soutěže

Bývalo zvykem, že v den vydání FIFA vždy dostala update s aktualizovanými soupiskami všech týmů, které odrážely nejčerstvější přestupy. Stejně tomu bylo u soutěží jako Liga mistrů, Evropská liga a dalších. Letos však i takřka týden po vydání neodpovídaly skutečnosti ani soupisky, ani program soutěží – například Liga mistrů byla stále v rozlosování z loňské sezony, tedy třeba bez pražské Slavie.

Aktuálně: update konečně uvolněn; soupisky i rozlosování už odpovídají letošní sezóně

Kariéra

Režim kariéry, kdy se coby trenér chopíte svého oblíbeného klubu, je naprosto rozbitý. Největším problémem je AI soupeřů, kteří nasazují do základní sestavy mnoho hráčů z rezervy a to nejen proti vám, ale proti všem po celou sezonu, takže se ztrácí výhoda hvězdami napěchovaných velkoklubů. Hráči hlásí absurdní situace, kdy na konci sezony v Premier League sestoupilo do druhé ligy ManCity a Tottenham a z ligového titulu se radoval Brighton.

Hodně bugů je také v nových tiskových konferencích i navázené morálce a dynamickém potenciálu hráčů. Zlobí kalendář, který řadí klidně dva zápasy ve dvou dnech po sobě. Herní algoritmy zrazují na tolika úrovních, že kompletně ničí požitek z kariéry.

Aktuálně: stále žádný fix; EA hlásí, že o chybách ví a pracuje na jejich opravě, jelikož se jedná o zásadnější update, nedokáže však říct, které chyby opraví a kdy.

Gameplay

V prvních dvou větších updatech FIFA ladila detaily v hratelnosti na hřišti, hlavně v problematickém novém pouličním módu VOLTA, kde zůstaly tak komické chyby, jako třeba brankáři skákající při zákrocích, jako by stáli ve velké bráně.

Nejvíc si hráči stěžují na přílišnou účinnost přihrávek do běhu, nefunkčnost kliček a speciálních pohybů a naopak na až příliš sníženou přesnost při hlavičkování. V případě hlavičkování EA zatím nechce dělat opravu, protože se prý jedná o změnu na přání hráčské komunity.

Aktuálně: podivný pohyb míče, hlavičkování, kličkování a pasivnost při obranném clonění zůstávají problematické.

FUT

Ultimate Team je nejméně kritizovaný mód, na který se EA pečlivě soustředí. Důvod je prostý – tečou odsud peníze z mikrotransakcí.

Taky se potýkáte s problémy ve FIFA 20?

reklama

reklama