FIFA má smůlu! Licenci na fotbalové EURO jí sebrala konkurence

Dlouho měla navrch. Teď se však zdá, že nejpopulárnější fotbalová hra ztrácí pevnou půdu pod nohama.
FIFA přišla o licenci na fotbalové EURO. Získal ji konkurenční Pro Evolution Soccer
FIFA přišla o licenci na fotbalové EURO. Získal ji konkurenční Pro Evolution Soccer
profimedia.cz / UEFA / koláž

reklama

Nikomu zřejmě nemusíme připomínat dvě největší videoherní fotbalové značky – sérii FIFA a Pro Evolution Soccer (PES). Co se týče oficiálních licencí, dlouhodobě dominovala FIFA od EA Sports před PES, které muselo získávat fanoušky samotným pocitem z hraní nad skutečnými dresy nebo týmy. Jenže časy se mění.

Aktuální díl PES 2020 totiž získal exkluzivní licenci na zpracování nadcházejícího EURA 2020. Jako jediný tak bude moci používat všechny znaky mistrovství, stadiony, dresy a podobu všech 50 týmů, které o mistrovství bojují v kvalifikaci.

EURO nabídne jako přídavný balíček zdarma všem majitelům hry PES 2020. K dispozici ke stažení bude před začátkem mistrovstvi na přelomu dubna a května příštího roku.

Nejpopulárnější fotbalová hra FIFA 2020 má stále v oficiálních licencích mírně navrch. Kromě většího počtu prestižních lig a týmů si v ní můžete zahrát taky oficální podobu Ligy mistrů nebo Evropské ligy. Stále taky vlastní licenci na nejpopulárnější ligovou soutěž planety – britskou Premier League.

EURO 2020 bude oficiálně pouze ve fotbalové hře PES 2020
Autor: Konami /UEFA EURO 2020 bude oficiálně pouze ve fotbalové hře PES 2020

Jenže série PES letos skutečně přitlačila, má kompletní licenci například na italskou Serii A nebo německou Bundesligu, stejně jako velké partnerství s mnoha velkokluby. Například Juventus Turín má exkluzivně, takže ve FIFA 20 se slavný italský klub s Ronaldem v čele bude vyskytovat pod smyšleným jménem Piemento Calcio bez klubových znaků (ale se jmény skutečných hráčů).

Která fotbalová série u vás vede? A může u vás rozhodnout třeba možnost zahrát si EURO 2020?

reklama

reklama