Fortnite je rájem pro skutečné zločince a mafiány. K čemu ho používají?

Přes populární hru proteče spousta podezřelých peněz.
Fortnite je dnes populárním způsobem praní špinavých peněz
Fortnite je dnes populárním způsobem praní špinavých peněz
Epic Games / iStock.com / koláž

Herní hit Fortnite hraje pravidelně úctyhodných zhruba 200 milionů hráčů a točí se v něm také ohromné množství peněz. Společnost Epic Games na ní jen v loňském roce vydělala zhruba 3 miliardy dolarů, což dělá v přepočtu přes 67 miliard korun. Momentálně se stává taky skvělým útočištěm pro různé zločinecké struktury, které přes ni perou špinavé peníze.

Dosud byly oblíbeným způsobem legalizace peněz kryptoměny v čele s Bitconem, ale teď se pozornost přesunuje k herním virtuálním měnám, mezi nimiž vede ta nejpopulárnější – V-Bucks používané ve Fortnite.

Jaký je postup? Z ukradených kreditních karet nebo různých dočasných účtů nakoupí zločinci velké množství herní měny, které poté přeprodají hráčům za zvýhodněné ceny. Ti jim tak v radosti z výhodného obchodu pomůžou vyprat nelegálně získané peníze.

Bezpečnostní společnost Sixgill, která se zprávou přišla, uvádí, že většina těchto obchodů probíhá na různých dark netech, protože Epic Games se snaží tento druh obchodování potírat. Přesto varuje, že takové transakce mohou být také způsobem, jak se dostat k přístupovým údajům, a tedy i bankovnictví. Proto doporučuje obezřetnost a používání dvojité autentifikace pro přístup k hernímu účtu.

Měli jste někdy podezření, že jste se zamotali do podivné transakce s herní měnou?  

reklama