Fortnite startuje novou éru, které přidává populární hrdiny a mění herní mechaniky

Dorazí i Baby Yoda nebo Grogu, chcete-li.
The Mandalorian a Grogu v nové kapitole Fortnite
The Mandalorian a Grogu v nové kapitole Fortnite
Epic Games

reklama

Fortnite právě startuje novou éru s poditulem Chapter 2: Season 5, která dostala podtitul Zero Point. Přidává do hry bojovníky z rozličných realit, aby spojili síly proti následkům nepovedeného experimentu s ničivými důsledky. Mezi nimi je i hrdina z předaleké galaxie Mandalorian se svým malým parťákem Grogu, ovládajícím Sílu.

Fortnite -  Chapter 2: Season 5
Autor: Epic Games Fortnite - Chapter 2: Season 5

Nový update nabízí širokou škálu bojovníků, na rozdíl od toho uplynulého, který se soustředil na hrdiny z univerza Marvel. Nechybí mezi nimi ani bizarní figura s názvem Mancake the fightng Flapjack, což tolik nepřekvapí od hry, která dala světu bojující banán. Epic zároveň slibuje, že bude postupně přidávat další známé licencované tváře.

Změny doznal i samotný ostrov. Exploze takzvaného zero pointu přidala apokalyptickou poušť nebo džungli. Mezi nové zbraně lze počítat i Amban odstřelovačku, kterou používá Mandalorian nebo Night Hawk, která umožňuje sledovat nepřátele.

Hratelnost nejvíce promění nová struktura questů. Cílem bude pomáhat obyvatelům ostrova před novou nestabilní realitou – hráči mohou plnit jejich úkoly a zakázky nebo si je samotné najmout jako parťáky, či je dokonce vyzvat na souboj o cenné trofeje. Novým platidlem jsou pak bars, které vyděláte plněním úkolům, eliminací nepřátel apod. Utrácet je pak půjde nejen za vylepšení, ale třeba taky výzvědné služby.

Fortnite mapa pro Chapter 2: Season 5
Autor: Epic Games Fortnite mapa pro Chapter 2: Season 5

Vyzkoušíte novou kapitolu Fortnite?

reklama

reklama