Fortnite půjde na PlayStationu hrát proti dalším konzolím. Proč je to výhra pro celý herní svět?

Naštvané hlasy hráčů nakonec udělaly své a PlayStation se poprvé otevírá světu.
Sony povolilo a umožní PlayStation cross-play na první hře, kterou bude Fortnite
Sony povolilo a umožní PlayStation cross-play na první hře, kterou bude Fortnite
Dexerto / koláž

reklama

Jeden Fortnite vládne všem - teď už i PlayStationu 4. Sony totiž oznámilo, že umožní cross-play pro hráče na své konzoli. Dosud podobné hraní blokovalo u všech her. Znamená to, že budou moci používat jeden společný Fortnite účet na více zařízeních a ukládat si tak postup a herní bonusy. Zároveň půjde hrát na PlayStationu proti majitelům Xboxů a Nintendo Switch.

Funkce už je v betatestování pro nasazení do šesté sezóny Fortnite a jde o historický okamžik, ještě nikdy se totiž nestalo, že by jedna hra šla hrát na tolika zařízeních, včetně mobilů, a že by tolik různých platforem mohlo hrát spolu pohromadě. Vývojář hry Epic Games zároveň slíbil, že přijde s řešením propojení účtů, pro hráče, kteří si museli založit nový účet speciálně pro hraní na PlayStationu.

"V současnosti se některé herní komunity vyvinuly do bodu, kdy pro ně má cross-platform hraní velkou hodnotu. Proto jsme provedli několik důkladných analýz, abychom se ujistili, že dosavadní zážitek hráčů na PlayStationu nebude nijak ovlivněn. V budoucnu plánujeme naši platformu otevřít i pro další hry," píše Sony v prohlášení, které znamená pro PlayStation skutečně novou a otevřenější éru.

Padá tak jedna velká zeď mezi platformami, kterou udržoval hlavně PlayStation, coby dominantní konzolový hráč. 

Co říkáte na to, že v budoucnosti nebudeme muset řešit, jestli má kamarád stejnou konzoli, abyste si zahráli spolu?

reklama

reklama