GALERIE: Tohle je ten nejepičtější hrad z Minecraftu! Chlápek ho stavěl 5 let úplně sám

Nad vytrvalostí tohohle hráče zůstává rozum stát...
Minecraft
Minecraft
Mojang / Microsoft

reklama

Pokud jste uplynulých pár let nežili pod kamenem, určitě jste už viděli celou řadu krásných a komplexních staveb v Minecraftu. Vesmírné lodě, vesnice, lokace z filmu a samozřejmě hrady. Některé povedené, některé méně a některé natolik, že je mimo lidské chápání, že je někdo něčeho takového vůbec schopen. Stejně jako v případě hráče Dana Harveyho, který se před pěti lety pustil do stavby hradu…

Jeho hrad je unikátní v první řadě zejména proto, že na něm pracoval úplně sám, na rozdíl od jiných megastaveb, na kterých mnohdy pracují i celé týmy lidí. Další věcí je pak neuvěřitelná míra detailů, která je napříč celým komplexem maximálně konzistentní. A rozhodně se není nač dívat jen nad povrchem.

Dan je posedlý kopáním do země a tahle fascinace se zcela odráží i v tom, že všechny budovy jsou spojené podzemními tunely, v nichž se Dan pravidelně ztrácí. Pod hlavním hradem je obří lávová jeskyně se spoustou skrytých zákoutí a ústí tunelů, vedoucích například i k nejnovější stavbě – letnímu paláci.

Pokud se ptáte, co bude dál, Dan samozřejmě přiznává, že ho práce baví natolik, že pravděpodobně nikdy neskončí. Po zbudování zimního a letního paláce se poohlíží, co by šlo vytvořit na poušti a jediné, čeho lituje, je možná až přílišné použití kamene. „Celá stavba vypadá dost jednolitě, šedě, ale jsme v době kamene, takže se s tím musím vyrovnat. Kdybych měl stavět od začátku, asi bych zvolil pestřejší materiály,“ říká Dan. Ani trochu to ale nebrání fanouškům, aby smekali své virtuální klobouky před tímto zhmotněním jednoho odvážného snu!

reklama

reklama