Jaká je nejlepší hra roku? Tady jsou kompletní výsledky The Game Awards 2018

Nejprestižnější herní ceny pro rok 2018 jsou rozdány. Jak to dopadlo?
The Game Awards 2018
The Game Awards 2018
Rockstar Games / Santa Monica Studio

reklama

Letošní ročník vyhlašování The Game Awards provázela mimořádná očekávání. Poprvé se na něm totiž představila spousta atraktivních titulů a navíc se solidně rozrostlo množství nominací i slavných hostů. 

Za největší favority byla považována dvojice God of War a Red Dead Redemption 2, které si nakonec opravdu rozdělily ty nejprestižnější kategorie. God of War je letošní hrou roku, akční adventurou roku a oceněn byl taky za nejlepší herní režii. Westernový hit od Rockstar si zase odnesl vavříny za nejlepší příběh, herecký výkon, hudbu a zvukový design.

Sestavili jsme pro vás kompletní seznam vítězů. Tady je: 

GOTY - Hra roku

Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
Celeste (Matt Makes Games)
God of War (SIE Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / Sony Interactive Entertainment)
Monster Hunter: World (Capcom)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Nejlepší herní režie

A Way Out (Hazelight Studios / Electronic Arts)
Detroit: Become Human (Quantic Dream / Sony Interactive Entertainment)
God of War (SIE Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / Sony Interactive Entertainment)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Nejlepší příběh

Detroit: Become Human (Quantic Dream / Sony Interactive Entertainment)
God of War (SIE Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / Sony Interactive Entertainment)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Nejlepší umělecký počin

Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
God of War (SIE Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
Return of the Obra Dinn (3909 LLC)

Nejlepší hudba

Celeste (Matt Makes Games) – Lena Raine
God of War (SIE Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment) – Bear McCreary
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / Sony Interactive Entertainment) – John Paesano
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom (Level-5 / Bandai Namco Entertainment) – Joe Hisaishi
Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo) – Yasunori Nishiki
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games) – Woody Jackson

Nejlepší zvukový design

Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
God of War (SIE Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / Sony Interactive Entertainment)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Nejlepší herecký motion capture výkon

Bryan Dechart jako Connor v Detroit: Become Human
Christopher Judge jako Kratos v God of War
Melissanthi Mahut jako Kassandra v Assassin’s Creed Odyssey
Roger Clark jako Arthur Morgan v Red Dead Redemption 2
Yuri Lowenthal jako Peter Parker v Marvel’s Spider-Man

Nejlepší nezávislá hra

Celeste (Matt Makes Games)
Dead Cells (Motion Twin)
Into the Breach (Subset Games)
Return of the Obra Dinn (3909 LLC)
The Messenger (Sabotage Studio)

Nejlepší mobilní hra

Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
Florence (Mountains)
Fortnite (Epic Games)
PlayerUnknown’s Battlegrounds (Lightspeed & Quantum / Tencent Games)
Reigns: Game of Thrones (Nerial / Devolver Digital)

Nejlepší VR / AR hra

Astro Bot: Rescue Mission (SIE Japan Studio / Sony Interactive Entertainment)
Beat Saber (Beat Games)
Firewall: Zero Hour (First Contact Entertianment / Sony Interactive Entertainment)
Moss (Polyarc Games)
Tetris Effect (Resonair / Enhance Games)

Nejlepší akční hra

Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
Dead Cells (Motion Twin)
Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
Far Cry 5 (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
Mega Man 11 (Capcom)

Nejlepší akční adventura

Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
God of War (SIE Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / Sony Interactive Entertainment)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
Shadow of the Tomb Raider (Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix)

Nejlepší RPG

Dragon Quest 11: Echoes of an Elusive Age (Orca / Square Enix)
Monster Hunter: World (Capcom)
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom (Level-5 / Bandai Namco Entertainment)
Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
Pillars of Eternity 2: Deadfire (Obsidian Entertainment / Versus Evil)

Nejlepší bojovka

BlazBlue: Cross Tag Battle (Arc SYstem Works)
Dragon Ball FighterZ (Arc System Works / Bandai Namco Entertainment)
Soulcalibur VI (Bandai Namco Studios / Bandai Namco Entertainment)
Street Fighter V Arcade (Dimps / Capcom)

Nejlepší rodinná hra

Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
Nintendo Labo (Nintendo EPD / Nintendo)
Overcooked! 2 (Ghost Town Games / Team17)
Starlink: Battle for Atlas (Ubisoft Toronto / Ubisoft)
Super Mario Party (NDCube / Nintendo)

Nejlepší strategie

The Banner Saga 3 (Stoic Studio / Versus Evil)
Battletech (Harebrained Schemes / Paradox Interactive)
Frostpunk (11 bit studios)
Into the Breach (Subset Games)
Valkyria Chronicles 4 (Sega CS3 / Sega)

Nejlepší sportovní / závodní hra

FIFA 19 (EA Vancouver / EA Sports)
Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
NBA 2K19 (Visual Concepts / 2K Sports)
Pro Evolution Soccer 2019 (PES Productions / Konami)

Nejlepší multiplayer

Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
Destiny 2: Forsaken (Bugnie / Activision)
Fortnite (Epic Games)
Monster Hunter: World (Capcom)
Sea of Thieves (Rare / Microsoft Studios)

Nejlepší nezávislý herní debut 

Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
Florence (Mountains)
Moss (Polyarc Games)
The Messenger (Sabotage Studio)
Yoku’s Island Express (Villa Gorilla)

Nejlepší hra s dlouhodobě aktualizovaným obsahem

Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
Fortnite (Epic Games)
No Man’s Sky (Hello Games)
Overwatch (Blizzard Entertainment)
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

Hra s největším dopadem

11-11 Memories Retold (Digixart / Aardman Animations / BANDAI NAMCO Entertainment)
Celeste (Matt Makes Games) 
Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories (White Owls / Arc System Works)

Nejlepší esport hra

CS:GO
DOTA 2
Fortnite
League of Legends
Overwatch

Nejlepší esport tým

Astralis
Cloud9 
Fnatic
London Spitfire
OG

Nejlepší esport hráč

Dominique “Sonic Fox” McLean 
Hajime “Tokido” Taniguchi
Oleksandr “S1mple” Kostyliev
Sung-Hyeon “Jjonak” Bang

Nejlepší esport komentátor

Alex “Goldenboy” Mendez
Alex “Machine” Richardson
Anders Blume
Eefje “Sjokz” Depoortere
Paul “Redeye” Chaloner

Nejlepší esport trenér

Bok “Reapered” Han-gyu 
Cristian “ppasarel” Bănăseanu
Danny “zonic” Sørensen
Dylan Falco
Jakob “YamatoCannon” Mebdi
Janko “YNk” Paunovic

Nejlepší esport akce

Eleague Major: Boston 2018
EVO 2018
League of Legends World Championship
Overwatch League Grand Finals
The International 2018

Nejlepší streamer / tvůrce obsahu

Ninja 
Pokimane
Dr. Lupo
Myth
Willyrex

Nejlepší esport moment roku

C9 vs FAZE - bitva o třech prodlouženích

Herní síň slávy 2018

Greg Thomas (2K Games, 2K Sports)

Co říkáte na letošní výsledky? Překvapily vás něčím?

reklama

reklama