Velké představení Age of Empires IV má české titulky. První záběry z hraní ukazují snahu o historickou přesnost

Seznamte se s národy, epochami i stylem budování a válčení, který čeká hráče již letos na podzim.
Age of Empires IV
Age of Empires IV
Microsoft

reklama

Legendární historická strategie Age of Empires se letos dočká již čtvrtého dílu a vývojáři z Relic Entertainment (Homeworld, Company of Heroes) konečně ukázali vše podstatné, včetně dlouhých pasáží hraní za různé národy a v různých epochách. Hra bude dostupná na podzim pro PC skrze Steam či Microsoft Store a od prvního dne bude součástí předplatného Game Pass.

Kromě kratších klipů, které se soustředí na představení různých civilizací a historických epoch, jsme se dočkali taky takřka půlhodinového preview, které je navíc opatřeno českými titulky (stačí si je nastavit ve videu výše). Hra nabídne osm národů s odlišnými trumfy i slabinami. Zpočátku budou dostupné čtyři, prozatím byli ukázáni Angličané, Mongolové, sultanát Dillí a Číňané.

Virtuálním vojevůdcům budou k dispozici například i maskované jednotky, které nepřítel nemusí vidět, a může tak vpadnout do léčky. Podrobněji je zpracované dobývání opevnění a hradů, členitost terénu nebo válčení na moři.

Samozřejmostí budou příběhové kampaně na základě historických reálií, prozatím bylo ukázáno tažení Normanů s bitvou u Hastingsu. Hra sice nabídne odlehčenou a zábavnou verzi historie, ale přesto bude v mnohém důsledná. Každý z národů bude mluvit svou historickou verzí jazyka. Například u Angličanů jim bude s postupujícími epochami více rozumět, jak se jejich řeč bude více blížit té současné. Postup staletími poznáme i podle jiné doprovodné hudby.

Součástí zážitku budou filmové výpravy do historie ve formě krátkých dokumentů s živými herci a ze skutečných lokací, které svou produkcí připomínají například seriály z dílny The History Channel. Každá velká událost ve hře tak bude zabalena do historického kontextu.

Těšíte se?

reklama

reklama