God of War dostává parádní vylepšení, které si však užijí jen majitelé PlayStationu 5

Skvělý důvod si zopakovat severské putování Kratose a jeho syna Atreuse.
God of War
God of War
Santa Monica Studio

reklama

Jedna z nejoslavovanějších konzolových her poslední let se konečně dočká vylepšení pro PlayStation 5. Půjde o bezplatný patch, který odemkne vyšší rozlišení a framerate všem stávajícím majitelům hry a vylepší ji taky všem hráčům s předplatným PS Plus. Ti ji totiž dostanou na PS5 zdarma v rámci PlayStation Plus Collection.

Nepůjde sice o větší next-gen update, který by vylepšil kvalitu modelů, textur či osvětlení, ale umožní hrát v rozlišení 4K (checkerboard) při 60 snímcích za vteřinu. Dosud šlo hru na PS4 Pro (nebo ve zpětné kompatibilitě) hrát buď ve 4K a při zamknutých 30 fps nebo při 1080p a s odemknutým frameratem, který se však na starší konzoli pohyboval průměrně spíše kolem 50 fps.

Někteří hráči už hru v rozlišení 4K a 60 fps rozběhli, ale bylo k tomu nutné hrát diskovou a neopatchovanou verzi, která neobsahovala zámek framerate. Podobných patchů vylepšujících plynulost i grafickou kvalitu už se pro PS5 dočkaly třeba hry Ghost of Tsushima, Star Wars Jedi: Fallen Order nebo Days Gone.

Santa Monica Studio usilovně pracuje na pokračování severského God of War s podtitulem Ragnarok, které už představil krátký teaser.

Zopakujete si God of War taky na nové konzoli?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!