Google Stadia je teď v plné verzi na dva měsíce zdarma. Oficiálně však není v Česku

Hraní her z cloudu nikdy nebylo blíže k vyzkoušení.
Nejvyšší předplatné Google Stadia je teď na dva měsíce zdarma
Nejvyšší předplatné Google Stadia je teď na dva měsíce zdarma
Google / koláž

reklama

Google se rozhodl dát na dva měsíce zdarma svou herní službu Stadia Pro, a to včetně těch, co se teprve zaregistrují. Toto předplatné obsahuje devět plných her k okamžitému hraní včetně titulů jako GRID nebo Destiny 2: The Collection. Podporuje taky rozlišení až 4K při 60fps, ačkoli Google dodává, že kvůli zatížení sítě v době koronaviru ho dočasně snižuje na 1080p.

Stadia umožňuje nově hrát taky na telefonech počínaje řadou Galaxy S8 a novějších, Razer Phone 1 a 2 nebo ROG Phone I a II, ale samozřejmě taky na jakémkoli notebooku s kvalitním připojením k internetu či televizi s Chromecastem Ultra. Není přitom nutný speciální ovladač a Stadia podporuje i ovladače pro PlayStation 4 a Xbox One.

Pro hraní zdarma je nutné se zaregistrovat, takže po vypršení dvou měsíců Google začne automaticky účtovat 10 dolarů měsíčně. Je tedy nutné si včas vzpomenout a službu vypovědět, pokud dostatečně nezaujala.

Největším háčkem však zůstává, že v Česku není Google Stadia oficiálně podporována, takže z našeho území je možné ji vyzkoušet pouze s použitím VPN, což ale znatelně navyšuje plynulost připojení a hlavně zpoždění, které je právě pro cloudové hraní tím nejzásadnějším parametrem.

Láká vás vyzkoušení Google Stadia Pro?

reklama

reklama