Unikla spousta záběrů z hraní GTA 6. Ukazují obě hratelné postavy, město i úžasné detaily

Vývojáře GTA 6 postihl rozsáhlý únik dat, který ještě může mít dalekosáhlé následky.
Grand Theft Auto
Grand Theft Auto
Rockstar Games

reklama

Chystané šesté pokračování hitové herní série Grand Theft Auto se potýká s masivním únikem dat, který zahrnuje přes 90 krátkých klipů a videí. Zachycují desítky minut záběrů z testovacího hraní hry. Útočník, který je zveřejnil, navíc tvrdí, že má zdrojový kód hry a hrozí, že pokud zástupci Rockstar Games nesplní jeho finanční podmínky, vypustí je na internet.

Vyhlášený herní insider Jason Schreier potvrdil na Twitteru pravost materiálu. Konstatoval, že jde o jeden z největších leaků v herní historii a pro vývojáře musí jít o noční můru. Ti mezitím zažádali YouTube o stažení všech uniklých klipů, čímž pravost materiálu vlastně nepřímo potvrdili.

Není jasné, jak stará jsou uniklá videa a kam se mezitím vývoj posunul. Hra by měla vyjít nejdříve na konci roku 2024, takže je jasné, že se její finální podoba může ještě značně lišit. Každopádně se potvrdila přítomnost dvojice hlavních postav, muže a ženy se jmény Jason a Lucia. Mělo by jít o pár kriminálníků ve stylu Bonnie & Clyde.

Videa z gameplaye ukazují třeba přepadení restaurace s následnou přestřelkou s policií, přesvědčivě působící striptýzový klub nebo život ve městě, kterým bude evidentně nová obdoba Vice City.

Potěší kopa detailů, třeba propracované interiéry aut, které jsou u takto obří hry s otevřeným světem skutečně nevídané. Taky interakce a umělá inteligence NPC by se měla posunout na novou úroveň, příčemž už devět let starý přechůdce GTA V v ní stále těžko hledá konkurenci.

Videa mezitím mizí ze všech dobře dostupných míst na internetu. Zcela potlačit jejich další šíření se však Rockstar Games nikdy nemůže podařit. Uvidíme, jaký bude další vývoj obřího leaku.

Co říkáte na první leaknutá videa z GTA 6?

Zdroj: Eurogamer

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!