GTA 6 oficiálně potvrzeno: Tvůrci prozradili, na čem pracují

Fanoušci nejpopulárnější videoherní série světa se mají na co těšit.
GTA Online
GTA Online
Rockstar Games

reklama

Vývojáři z Rockstar Games prolomili mlčení a konečně potěšili fanoušky, kteří se nemohou dočkat nového dílu Grand Theft Auto. Oficiálně totiž potvrdili, že na něm pracují, a přidali pár GTA novinek navrch.

„Víme, že mnozí z vás se ptají na nový díl v sérii Grand Theft Auto, přestože GTA V prokázalo nebývalou životnost. S každým novým projektem je naším cílem vždy podstatně překonat, co jsme nabídli předtím. S potěšením potvrzujeme, že probíhá aktivní vývoj příštího dílu série. Těšíme se, až se budeme moci podělit o více, co nejdříve to bude možné, tak zůstaňte pro oficiální detaily naladěni na Rockstar Newswire. Za celý náš tým děkujeme za podporu a nemůžeme se dočkat, až spolu vstoupíme do budoucnosti, píše se v příspěvku, který byl zveřejněn na Twitteru i Facebooku.

Přestože jsme se nedozvěděli nic více, než co už prozradily mnohé spekulace, dočkali jsme se příslibu brzkého odhalení, což potvrzuje, že základ hry už bude hotový. Seběvedomé prohlášení o podstatném překonání všeho přechozího optimismus jenom přiživuje a skutečně by mohlo dojít k vydání v termínu, kterému se věnoval náš nedávný článek.

Více detailů však víme o remasterované verzi GTA V pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S, která vyjde už 15. března. Nabídne rozlišení 4K až při 60fps, lepší textury, vzdálenější vykreslování, HDR, ray tracing, 3D audio, rychlejší načítání a na PlayStationu i haptickou odezvu ovladačů. Přenést taky půjde veškerý postup v příběhové části i GTA Online.

Hrajete stále GTA V, uděláte to s remasterem, nebo se k sérii vrátíte až s dílem šestým?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!