Kdy bude GTA 6? Finanční zpráva možná odhalila termín vydání

Nejočekávanější hra současnosti by se v dohledné době mohla dočkat oficiálního odhalení.
GTA Online
GTA Online
Rockstar Games

reklama

Nejnovější finanční zpráva firmy Take-Two, pod kterou spadá i slavný vydavatel Rockstar Games, podle všeho naznačuje plánované vydání šestého GTA. Analytici newyorské společnosti Jeffreys k němu došli na základě zkoumání předpokládaného růstu akcií.

Take-Two totiž ve zprávě očekává dramatický 14% růst v roce 2024, který má odpovídat přibližně 9 miliardám dolarů. Z toho se dá odvodit, že hned v prvním čtvrtletí zmíněného roku, možná už na konci roku 2023, musí vyjít opravdu zásadní titul, který naplňuje vedení společnosti takovým optimismem. A jaký jiný titul by to měl být, než následovník nejprodávanější hry všech dob GTA V?

Poslední dobou se hovořilo, že původním cílem vydání GTA VI byl rok 2023, jenže pak přišla covidová pandemie a údajně i chaotický vývoj hry, na kterém se mohl podepsat i odchod otce série Grand Theft Auto, tedy Dana Housera. Konec roku 2023 nebo začátek 2024 se tak jeví optimisticky, ale stále dost pravděpodobně.

Hra by se měla poprvé odehrávat na několika mapách, a dokonce ve více historických dekádách. Více se dozvíte v našem GTA VI speciálu.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!