Hackeři napadli tvůrce Zaklínače a Cyberpunku 2077. Do 48 hodin zveřejní všechna jejich data

Útočníci získali zdrojové kódy her i utajované dokumenty.
Hackeři ukradli zdrojové kódy her Zaklínač 3 i Cyberpunk 2077
Hackeři ukradli zdrojové kódy her Zaklínač 3 i Cyberpunk 2077
CD Projekt RED / koláž

reklama

Servery polského CD Projektu byly napadeny hackery, kteří odcizili zdrojové kódy Cyberpunku 2077, Zaklínače 3, včetně jeho nevydané verze a taky hry Gwent. Navíc získali mnoho citlivých dat. Žádají výkupné.

„Získali jsme plné kopie zdrojových kódu z vašeho Perforce serveru od Cyberpunku 2077, Zaklínače 3, Gwentu a nevydané verze Zaklínače 3! Taky máme všechny vaše dokumenty týkající se účetnictví, administrace, právní smlouvy, informace o zaměstnancích, vztazích s investory a mnoho dalšího...

Pokud se nedohodneme, pak vaše zdrojové kódy prodáme nebo zveřejníme on-line a vaše dokumenty budou poslány našim kontaktům mezi herními novináři. Váše reputace bude ještě horší než dříve a lidé uvidí, jak příšerně vaše firma funguje. Investoři ztratí důvěru a vaše akcie klesnou ještě hlouběji. Máte 48 hodin, abyste nás kontaktovali,“ napsali útočníci ve vyděračské zprávě.

CD Projekt ujistil, že mezi ukradenými daty nejsou soukromé informace hráčů, které by mohly souviset s faktem, že společnost provozuje taky herní platformu GOG. Ujišťuje taky, že nebude s pachateli vyjednávat a spolupracuje s policií a dalšími autoritami, aby pomohla k vyšetření útoku i dopadení útočníků.

reklama

reklama