Half-Life, jak ho neznáte: Slavný komik vtipně namluvil Gordona Freemana

Tichošlápek dostal hodně prořízlou pusu.
Vtipný dabing Gordona Freemana
Vtipný dabing Gordona Freemana
Valve

reklama

Hlavní hrdina série Half-Life je bezesporu legendární postavou. Gordon Freeman proslul svými supehrdinskými bojovými schopnostmi – na to, že nejde o mariňáka, ale vědce – a zejména zarputilou mlčenlivostí. Ať už se kolem něho děje cokoliv, nebo na něho mluví kdokoliv, on zkrátka nepromluví.

V době vydání prvního dílu v roce 1998 šlo o běžný designový prvek her, který se tvůrci rozhodli využít i v pokračováních, protože tak hráč má lepší možnost se s Freemanem identifikovat. Téhle jeho vlastnosti se skvěle chopil dnes už kultovní internetový vtipálek Ross Scott na youtubovém kanále Accursed Farms.

V sérii videí s názvem Freeman’s Mind (Freemanova mysl) totiž hrdinu namluvil, tedy ani ne v dialozích, ale spíše dává nahlédnout do jeho mysli, samozřejmě hodně vtipným způsobem. Odstartoval v roce 2007 převyprávením prvního dílu Half-Life: Source v tehdy populárním machinima stylu.

Na novou a vyšší úroveň se však posunul až s vlastní verzí druhého dílu, kterou započal v roce 2017 a dosud ji nedokončil, jelikož si dává s vydáváním nových epizod na čas. Výrazným způsobem totiž upracuje i samotnou hru, vytváří nové pasáže ve městě City 17 a jeho okolí, ale dává Fremanovi i více lidských schopností, které omezená interaktivita hry neumožňovala.

Líbí?

reklama

reklama