Half-Life se po dvaceti letech vrací a nikdy nevypadal líp. Tady je bombastický první trailer!

Zbožňovaná herní série opět vystrkuje růžky.
Half-Life se dočká předělávky levelů na planetě Xen
Half-Life se dočká předělávky levelů na planetě Xen
Crowbar Collective / Valve / koláž

reklama

Half-Life včera oslavil přesně 20 let od vydání a k výročí dostal pěkný dárek – trailer na druhou část remaku s názvem Black Mesa: Xen. Jak je z názvu patrné, ten se věnuje pokročilé části původní hry, která se odehrávala na planetě Xen.

V původní hře šlo o nejméně oblíbené levely, ale autoři remaku ze studia Crowbar Collective se rozhodli tuto kontroverzní část zcela přestavět a udělat z ní nový a originální zážitek na zhruba 6 hodin hraní.

A nutno říct, že nás ukázka hodně navnadila. Takhle dobře Half-Life ještě nikdy nevypadal a vzhledem ke krásným světelným i částicovým efektům se nám skoro nechce věřit, že hra stále běží na stařičkém Source enginu, vystavěném původně pro Half-Life 2. 

Black Mesa vyšla jako moderní předělávka původního Half-Life před šesti lety, v roce 2015 pak vstoupila do Steam Early Access. Takřka přesná adaptace H-L v grafice a hratelnosti jeho druhého dílu prozatím končí po zhruba deseti hodinách hraní právě v momentě, kdy je hlavní hrdina Gordon Freeman teleportován na planetu Xen. 

Tu si máme zahrát už v první polovině příštího roku a z Black Mesa se tak stane ucelený zážitek, k němuž by měl právě Xen přidat něco více oproti pouhému remaku.

Vrátíte se do světa Half-Life? Hráli jste už první část předělávky Black Mesa?

reklama

reklama