Half-Life se vrací! Podívejte se na první gameplay z masakru na planetě Xen

Takhle jste Xen ještě nepoznali.
Planeta Xen v předělávce herní legendy Half-Life
Planeta Xen v předělávce herní legendy Half-Life
Crowbar Collective / Valve / koláž

reklama

Pasáž v dimenzi Xen patří k nejméně oblíbeným částem Half-Lifu, který stále okupuje žebříčky nejlepších her všech dob. Proto se na Xen speciálně zaměřili tvůrci z Crowbar Collective, kteří stojí za dílem Black Mesa - moderní předělávkou klasické hry do nové podoby s použitím upraveného Source enginu, pohánějícího původně Half-Life 2.

První gameplay ukázky svědčí o tom, že na Xenu nezůstal kámen na kameni. Přestože si drží atmosféru originálu, zásadně se proměnil. Autoři totiž už předem upozorňovali, že právě na Xenu dají zcela průchod své kreativitě a odkloní se od původní hry. Jejich Xen je vlastně samostatnou hrou ve hře.

Uznávaná předělávka Black Mesa až dosud končila právě ve chvíli, kdy se hráč teleportuje na cizí planetu. Až teď se dočká své finální části, včetně návratu na Zemi. Update však bude vycházet postupně - po technickém betatestu by měla už v nadcházejících několika dnech přijít otevřená beta a až po důkladném otestování bude Xen zařazen do samostné Black Mesy, aby s ní utvořil konečnou podobu díla. Ikonický Half-Life tak konečně dostane aktuální podobu.

Láká vás cesta zpátky na Xen?

reklama

reklama