V nové hře ze světa Pána prstenů bude i Gandalf. A tím překvapení nekončí

Tvůrci videoherního zpracování jedné z nejzásadnějších postav Středozemě odhalili i plánované vydání.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Glum z filmové trilogie Pán prstenů
Warner Bros.

reklama

Německé herní studio Daedalic Entertainment skrze komunitní profil na Steamu odpovědělo na otázky fanoušků jejich chystané akční adventury The Lord of the Rings: Gollum. Hlavním hrdinou bude právě vnitřně rozervaný hobit Sméagol, který se nechal pohltit temnou silou Jednoho prstenu a stal se z něho Glum.

Nedočkavce potěší, že se s vydáním počítá na podzim 2022, a to pro PC, stávající i minulou generaci konzolí PlayStation a Xbox a taky pro Nintendo Switch. Na některé z blížících se letních herních přehlídek pak budou zveřejněna obsáhlejší videa i záběry z hraní, které ukážou, jak budou ve hře fungovat důležité systémy plížení a skákání.

Glum z filmové trilogie Pán prstenů
Autor: Warner Bros. Glum z filmové trilogie Pán prstenů

Autoři zdůrazňují, že jde o zcela samostatnou adaptaci, která si však zakládá na věrnosti předloze, a všechny části procházejí schvalováním od držitelů práv Middle-earth Enterprises. Původně zvolili dost odlišný vzhled Gluma, než jak ho znají diváci filmů, ale postupně se mu celkem přiblížili, což potvrdili i volbou dabéra. Tím bude Wayne Forester, jehož hlas už jsme mohli slyšet třeba ve hrách Elden Ring, Total War: Warhammer II nebo v sérii Risen.

Příběh hry se z velké části odehrává v začáteční fázi z Pána prstenů, kdy je Glum v Mordoru, je zajat Sauronem a vyslýchán Gandalfem. Zůstává však stále spousta prázdných míst, která hra slibuje pokrýt. Máme tak navštívit nová i známá místa a to stejné platí pro hrdiny, na které Glum narazí.

Glum ve videohře The Lord of the Rings: Gollum
Autor: Daedalic Entertainment Glum ve videohře The Lord of the Rings: Gollum

„Gluma jsme vybrali, protože jde o jednu z nejvíce fascinujících postav z díla profesora Tolkiena. Zvrácený hobit s dvěma osobnostmi, staletí starý a s bohatou znalostí Středozemě,“ vysvětlují tvůrci. 

Naplní chystaná hra svůj potenciál?

Zdroj: Steam F.A.Q.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!