Herní novinář čelí výhrůžkám smrtí kvůli novému God of War. Co tak hrozného provedl?

Nezvládání hněvu a nenávisti není problémem pouze u hlavního hrdiny Kratose.
God of War
God of War
Santa Monica Studio

reklama

God of War Ragnarök se těší skvělým recenzím a momentálně jde o druhou nejlépe hodnocenou hru roku 2022 hned po japonském mistrovském kousku Elden Ring. Natěšenost některých fanoušků na hru vycházející ve středu 9. listopadu tak dosahuje extrémních a někdy až fanatických poloh.

Důkazem je událost týkající se korejského herního novináře Bae Sang Hyuna. Ten si totiž v recenzi pro korejskou mutaci prestižního IGN dovolil hře udělit pouhých 6/10. Ragnarök podle něho působí spíše jako rychle spíchnuté DLC předchozí hry bez pokusu o skutečnou evoluci. „Postavy ve hře působí jako bezduché loutky na neviditelných špagátcích,“ napsal mimo jiné.

Jenže zřejmě zapomněl, jak problematické a zkratkovité může být chování herní komunity. Hned po vydání recenze k němu totiž začaly všemi kanály chodit rozezlené reakce hráčů, že jim sáhl na modlu. Mnohé z nich mířily na jeho vzhled nebo rasu. Byly mezi nimi bohužel i výhrůžky zabitím.

Novinář mezitím zveřejnil prohlášení o tom, že překlad jeho recenze, který vyšel na Opencritics, byl dost zavádějicí a příliš ostrý. Vyzval hráče, že lépe si udělají představu, když si celý článek nechají přeložit Google Translatorem. Vše pak shrnul větou: „To, že napíšu recenzi s jiným pohledem na hru, přece nikomu nemůže zničit zážitek z hraní.“ Souhlasíte s ním?

Zdroj: Superpixel

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!