Herní obchod dekády? Tvůrci GTA možná budou mít nový domov

Pokud by se uskutečnil, šlo by o skutečnou herní revoluci.
GTA V
GTA V
Rockstar Games

reklama

Podle informací prestižního finančního portálu Market Watch jsme možná blízko největšího obchodu, který zřejmě herní byznys zažil ve své historii. Sony je údajně v pokročilé fázi jednání o koupi Take-Two Interactive, pod kterou spadají prestižní herní značky Rockstar Games, Firaxis, 2K Games, 2K Play nebo 2K Sports.

Pokud chcete připomenout, jaké hitové série mají na svědomí, tak to jsou například GTA, Red Dead Redemption, Max Payne, BioShock, Civilization, Mafia, Borderlands, XCOM nebo NBA 2K. Jedná se o třetí největší herní společnost na světě po Activision Blizzard a EA.

Sony má podle článku na nákup připravených více než 10 miliard dolarů v hotovosti a spekuluje se, že další potřebné finance by mohla získat třeba prodejem její filmové divize, která nemá ideální finanční výsledky a o jejímž prodeji se mluví už od roku 2016. Sony patří ve filmovém světě třeba práva na stovky postav z Marvel univerza, včetně například Spider-Mana nebo Venoma.

Obě strany potenciálního obchodu se odmítly ke spekulacím vyjádřit, což je však v podobných situacích logické. Pokud by k obchodu došlo, získala by Sony pod svá křídla velice populární studia, která by mohla vydávat hry exkluzivně pro její konzoli PlayStation, jejíž novou generaci představí japonská korporace ještě letos.

Šlo by o ráznou odpověď na nedávné velké nákupy Microsoftu, kterými si pojišťuje atraktivní hry pro Xbox a Windows. Pod jeho křídla nedávno přibyli třeba prestižní specialisté na RPG tituly Obsidian a inXile .

Co říkáte na to, že by příští GTA mohlo vyjít exluzivně pro PlayStation?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama