Herní přestup roku: Největší hvězda hry Overwatch přechází ke konkurenci

Velké střídání na špičce esportů ukazuje dravost nové značky.
Overwatch
Overwatch
Blizzard

reklama

Overwatch přichází o svého nejlepšího profesionálního hráče, který přechází ke konkurenční hře. Jay Won s pseudonymem Sinatraa opustil svůj tým San Francisco Shock, aby bojoval v barvách Sentinels v nové kompetitivní střílečce Valorant od Riot Games (League of Legends).

Valorant je sice teprve v uzavřené betě, ale vzbudil už ohromný zájem a streamy z něho zlomily divácké rekordy na Twitchi. Taktická střílečka kombinuje základní principy z Overwatch, ale hratelnostně se blíží spíše matadorovi kompetitivních stříleček Counter-Strike.

V barvách týmu Sentinels už jsou další elitní hráči jako Jared Zombs Gitlin sbírající úspěchy v Apex Legends nebo hvězdy z Counter-Strike jako ShahZaM nebo SicK. Momentálně hledají ještě pátého člena týmu, ale těžko půjde o větší jméno než Sinatraa, který loni zcela opanoval sezonu Overwatch League – jeho tým vyhrál grand finále, on byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem a pak byl ještě členem vítězného národního týmu USA v rámci Overwatch World Cup.

Vývojáři z Riot Games přitom ještě ani neoznámili plány profesionální Valorant ligy. Zatím se chtějí soustředit na menší komunitní akce. „Není pochyb, že má hra mimořádný esportový potenciál a máme s ní opravdu velké plány, ale chceme si dát dost času na to, abychom vše pořádně přichystali,“ vysvětlil Whalen Rozell, jeden z šéfů v Riot Games.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama