Nejdražší videohra všech dob se právě prodala za 2 miliony dolarů. O jaký nerozbalený hit šlo?

Ke svému novému majiteli se navíc dostala dost neobvyklým způsobem.
Hráčův triumf
Hráčův triumf
iStock

reklama

Neuvěřitelné dva miliony dolarů (zhruba 432 milionů korun) dal anonymní kupec za dosud nerozbalenou kopii hry Super Mario Bros. pro konzoli NES z roku 1985. Jedná se o částku, která suverénně překonává dosavadní rekordy, tím předchozím byla taky neotevřená kopie hry Super Mario 64 za 1,56 milionu.

Prodaná kopie hry byla tou nejzachovalejší, jaká se dosud dražila, dle stupnice Wata jí patřila známka 9,8A+, navíc šlo o velice limitovanou sérii 14 kusů v papírovém „hangtab“ obalu.

Zajímavý je způsob prodeje skrze sběratelskou platformu Rally. Ta umožňuje uživatelům složit se na vzácné sběratelské předměty formou investice – každý z nich si tak podle přispěné částky kupuje podíl ve společnosti, která vzácný předmět spravuje, a tedy i podíl z budoucí prodejní ceny. O případném prodeji za konkrétní částku pak držitelé podílu hlasují.

Uživatelé na Rally koupili zmíněnou kopii hry Super Mario Bros. loni v dubnu za 140 tisíc dolarů a už za 16 měsíců jim anonymní kupec dal tak zajímavou nabídku na zhodnocení jejich investice, že ji společně odhlasovali.

Máte doma nějakou hru, která by do budoucna mohla mít sběratelskou hodnotu?

reklama

reklama