HERNÍ REVOLUCE: Nintendo odhalilo novou konzoli! PlayStation a Xbox One pláčou v koutě…

Očekávané oznámení nové konzole je tady!
Nintendo Switch
Nintendo Switch
Nintendo

reklama

Lidé z Nintenda už dlouho dopředu lákali na odhalení nové konzole, o které jsme se dosud bavili jako o Nintendu NX, po dnešním dni byste si ale měli zapamatovat nové jméno. Nintendo Switch.

Pokud fandíte konzolím od Nintenda, budete na první pohled určitě nadšeni. Vývojáři totiž vsadili na variabilitu a snažili s skloubit oba světy hraní do jednoho zařízení. Handheld – tedy přenosná konzole a domácí konzole, kterou máte v obývacím pokoji u televize.

Dokázali to pomocí odnímatelných ovládacích prvků po stranách displeje, který zároveň tvoří tělo celé konzole. V porovnání s konkurenčními konzolemi je o poznání menší, takže i výkonu bude méně (Switch běží na čipu Nvidia Tegra), vše ale zařízení dohání již zmiňovanou variabilitou.

Pokud se totiž rozhodnete odejmout ovládací prvky, můžete jimi hru i nadále ovládat jako dvěma gamepady. Zároveň můžete bezdrátově připojit standardní ovladač a doma umístit zařízení do doku u televize a pokračovat z pohodlí gauče.

Konzole by měla vyjít příští rok v březnu za předpokládanou cenu 299 dolarů, v případě ceny ale v tuto chvíli jde pouze jen o odhad, který se může i nemusí ve výsledku změnit.

reklama

reklama