Nová herní televize od LG se po zmáčknutí tlačítka ohne do ideálního tvaru

Ohebné displeje jsou budoucnost.
LG představilo televizi s ohebnou obrazovkou
LG představilo televizi s ohebnou obrazovkou
LG Electronics / koláž

reklama

Společnost LG je předním světovým výrobcem televizí, známá zejména díky svým OLED televizím, které jsou vybaveny mnoha funkcemi pro hráče, včetně plné podpory standardu HDMI 2.1, s kterým pracují i next-gen konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. 

Pro letošní rok připravila speciální verzi své 48palcové OLED televize, kterou díky kompaktnějším rozměrům používá mnoho hráčů jako herní monitor. Pouhým zmáčknutím tlačítka se totiž displej během krátkého momentu změní z plochého v zahnutý. Využívá tak známé výhody OLED displejů, že jsou ohýbatelné.

Zatímco pro sledování filmů či seriálů je ideální plochá obrazovka, pro větší ponoření do některých žánrů her, hlavně stříleček, závodních her či leteckých simulátorů, je zase lepší obraz zahnutý. Dilema, jaký zvolit druh obrazovky, tak do budoucna nebude nutné řešit.

Kromě ohebného mechanismu televize nabídne taky všechny herní funkce – rozlišení 4K až při 120 Hz, VRR se spodní hranicí 40 Hz nebo speciální herní menu, které nabídne informace o formátu obrazu nebo aktuálním input lagu. Cena ani dostupnost dosud nebyly zveřejněny.

Hrajete na zahnuté obrazovce, nebo dáváte přednost ploché?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!