Hráči Battlefield 1 jsou vyhazování ze hry kvůli tomu, že jsou příliš dobří! Je tohle vůbec fér?

Anti-cheatovací nástroj Battlefieldu nefunguje a zaměřuje se na nesprávné hráče.
Battlefield 1
Battlefield 1
Electronic Arts

reklama

Stejně jako předchozí díly série, také Battlefield 1 se snaží bojovat s lidmi, kteří podvádí. Způsobů je mnoho, ale všechny by je měl řešit anti-cheatovací mechanismus FairFight, který posuzuje výkon jednotlivých hráčů a staví ho na roveň očekávaným výsledkům. Pokud cokoliv nesedí, hráč je buďto dočasně, v horších případech však i trvale zabanován a už si nezahraje. Má to však jeden velký háček…

Existuje totiž několik hráčů, kteří jsou tak dobří, že se vymykají „očekávaným výsledkům“, jejich skóre je na první pohled podezřelé, ale tito hráči už mnohokrát dokázali, že k němu přišli zcela legálně a jen díky svému umění. I tak je ale FairFight vyhazuje ze hry a nikdo neví, co s tím.

Jako příklad můžeme uvést hráče s přezdívkou Minidoracat, který je momentálně na čtvrtém místě v globálním žebříčku hráčů a díky jeho mistrnému ovládání bombardéru dokázal odehrát zápas se skóre 202 zabití ku 8 smrtím. Za svůj výkon byl odměněn trvalým zákazem hry.

Dalším negativně postiženým hráčem byl kL-Spazmo, který odehrál více než 2800 hodin v jednotlivých dílech Battlefieldu pod dohledem FairFight, i přesto byl ale spolu se svým parťákem vyhozen z rozjeté hry. Problémem je i to, že se bany jen těžce jakkoliv řeší a pro výše zmiňovaného Minidoracata to zřejmě znamená konečnou. Samozřejmě si může pořídit hru znovu pod jiným účtem, bude-li ale i nadále vydávat ve svých zápasech maximum, hrozí mu bany pokaždé, když se mu zadaří.

Na stále častěji se vyskytující incidenty ještě nikdo z vývojářů nezareagoval a těžko říct, zda se pustí do nějakého zpětného odbanovávání. Vytvořilo by to totiž nebezpečný precedent, který by určitě chtěl někdo co nejdříve začít zneužívat…

reklama

reklama