Hráči mají velký problém s PlayStationem. Nenechá je hrát Fortnite tak, jak chtějí!

Sony si opět znepřátelilo fanoušky.
Sony blokuje hraní Fortnite na konkurenční konzoli
Sony blokuje hraní Fortnite na konkurenční konzoli
Epic Games

Herní megahit Fortnite už si můžete zahrát na Nintendo Switch – vypadá i hraje se na něm skvěle. Jenže tím dobré zprávy pro mnoho fanoušků končí. Ti, kdo hru už hráli na PlayStation 4, totiž zuří. Jejich účet a tedy i veškeré nákupy a postup ve hře totiž jsou totiž uzavřené právě na konzoli od Sony. Na Switchi jejich login nefunguje a musejí si tak založit úplně nový účet a začít odznova.

"Jdi do hajzlu Sony," ozývá se z mnoha stran na sociálních sítích. Je totiž známé, že právě Sony pravidelně blokuje hraní napříč platformami, ačkoli je u mnoha her technicky možné. Fortnite není výjimkou, protože Xbox hraní z jednoho účtu i na Switchi umožňuje. Sony si svou konzolovou nadvládu hlídá právě kontroverzní uzavřeností systému PlayStation.

Arogantní postoj Sony, které navíc nijak neodpovídá na tisíce dotazů od zákazníků, však tentokrát vyvolal nebývalou vlnu napříč internetem i médii. Vznikají také iniciativy, ať Sony umožní deaktivovat PS4 Fortnite účet a přenést si ho na Switch. Představě hráčů, že by mohli zažívat jedno dobrodružstsví na dvou konzolích, se opět postavil byznys.

Co myslíte, přehodnotí Sony svou tvrdohlavou politiku? 

reklama