Herní revoluce v Česku: Project xCloud od Microsoftu se v první vlně spustí také u nás

Nejnovější herní pecky si zahrajeme na mobilním telefonu. Stačí slušné připojení k internetu.
Project xCloud dorazí v první vlně i do Česka
Project xCloud dorazí v první vlně i do Česka
Microsoft

reklama

Microsoft svou streamovací herní platformu xCloud naplno spustí už 15. září a velkým překvapením je, že v první vlně dvaadvaceti zemí bude i Česko a Slovensko. Při spuštění bude k dispozici přes sto her, včetně pecek jako Gears 5, Grounded, Hellblade, Wasteland 3 nebo Forza Horizon 4.

Cloudové hraní bude fungovat v rámci předplatného Game Pass Ultimate, které je k vyzkoušení za symbolických 25,90 Kč na první měsíc a poté za 339 korun měsíčně. Za tento poplatek získáte zmíněných více než sto plných her do své knihovny na PC, Xboxu a nově právě v xCloudu. 

Ten bude prozatím fungovat pouze na telefonech s Androidem 6.0 a vyšším a s Bluetooth 4. a vyšším; tedy bez podpory iOS či streamování na obrazovku počítače. Nutností je kompatibilní bezdrátový ovladač, ten k Xboxu One, ale funguje i s DualShockem 4 od PlayStationu 4. Stačí je spárovat s telefonem a sehnat si pro ně ideálně držák telefonu pro optimální zážitek. Microsoft spolupracuje s výrobci hardwaru jako Razer či Nacon i na speciálních ovladačích.

Project xCloud - náhled nabídky her v předplatném
Autor: Microsoft Project xCloud - náhled nabídky her v předplatném

Pro hraní bez rušivého lagu by mělo stačit stabilní připojení přes 5GHz Wi-Fi nebo mobilní signál s rychlostí alespoň 10 Mbit. Uvidíme, nakolik to bude platit v Česku, ale jelikož půjde služba vyzkoušet za skutečně symbolickou částku, nebude problém si to ověřit s vlastním telefon, ovladačem a připojením.

Zkusíte v září na mobilu hraní přes xCloud? 

reklama

reklama